Kurs malarstwa dla dzieci

Wiele osób obawia się rozpocząć swoją przygodę z malarstwem w związku z powszechnie panującym przekonaniem, że talent artystyczny to dar wrodzony, którego nie da się nauczyć. W naszej szkole rysunku i malarstwa udowadniamy, że umiejętność malowania można jednak wyćwiczyć. Naukę malarstwa dla dzieci rozpoczynamy od przekazania dzieciom podstaw rysunkowych m.in. takich jak: nauka proporcji, kompozycji czy mieszania kolorów. Dopiero po opanowaniu przez dzieci podstaw przechodzimy do bardziej zaawansowanych zagadnień. Na naszych zajęciach przedstawimy dzieciom krok po kroku jak zbudować swoje dzieło na papierze, jak rysować z pasją i jak nauczyć się nowych umiejętności.

O zajęciach

Podczas zajęć dzieci będą stopniowo nabierały odpowiednich malarskich nawyków, poznają różnego rodzaju techniki i sposoby, jakie można wykorzystać podczas malowania, dowiedzą się jak dobrać pędzle oraz jak bawić się kolorami i jak je tworzyć. Zajęcia w naszej szkole prowadzone są przez zawodowych artystów, architektów oraz pedagogów. Każde zajęcia rozpoczynają się od części teoretycznej, w której tłumaczymy dane zagadnienie. Następnie dopiero po poznaniu przez dzieci teorii, przechodzimy do praktyki. Zajęcia kończą się zestawieniem prac i zadaniem pracy domowej.

Więcej o naszych zajęciach

Nasze zajęcia są prowadzone dla wszystkich dzieci, młodszych i tych starszych.  Początkujących co po raz pierwszy chcieliby przenieść swoje obrazy na papier, jak i dla tych którzy przygodę z rysunkiem i malarstwem zaczęli wcześniej.  Każda nawet najdłuższa wyprawa zaczyna się od pierwszego kroku i właśnie nauka w naszej szkole daje gwarancję, że pierwszy artystyczny krok będzie wykonany przez Wasze dzieci poprawnie i we właściwym kierunku. Dużo osób zraża się po pierwszych niepowodzeniach, gdyż od początku utrwaliło sobie złe nawyki. Rozpoczęcie nauki w naszej szkole pozwoli uniknąć tego błędu i w pełni pozwoli cieszyć się pasją, jaką stanie się dla dziecka malarstwo (a może czymś więcej niż pasją).  Rozpoczęcie nauki nie wymaga od dzieci żadnego szczególnego przygotowania. Ogromną zaletą malarstwa jest to, że nie potrzebujecie żadnego specjalistycznego sprzętu. Wystarczy kartka, farby i pędzle, które są przez nas udostępniane. Kurs dla początkujących obejmuje naukę od podstaw. Państwa dzieci nie zdobędą wszystkich umiejętności w ciągu dwóch dni czy nawet dwóch miesięcy, muszą uczyć się własnym tempem i nie śpieszyć się, lecz powoli dążyć do celu.  Nauka ma sprawiać im przyjemność i być dobrą zabawą. Nie przejmujcie się tym, że od razu nie będzie to doskonałe obrazy. Wystarczy, że na tej zabazgranej kartce kilka pociągnięć ołówka, kredki lub pędzla będą poprawnie wykonane. Jest to bardzo przyjemne uczucie dlatego należy robić to porządnie a zobaczycie, że coraz częściej obraz zaczyna przypominać to co dziecko, chciało namalować. Czas poświęcony na właściwą technikę nigdy nie jest zmarnowany, będzie to na pewno procentowało w przyszłości. W pierwszym etapie nauki błędy są nie do uniknięcia. Uczymy dzieci, żeby nie załamywały się i nie przejmowały błędami, lecz starały się je jak najszybciej wyeliminować.

O rysunku i malarstwie

Rysunkiem i malarstwem ludzie pasjonują się od wieków. Rysunki, które powstały na ścianach jaskiń, są świadectwem, że ten rodzaj sztuki jest prawie tak stary, jak ludzkość i cały czas mu towarzyszy. Malarstwem pasjonowali się królowie i wielcy tego świata. Dawni malarze przekazywali swoją wiedzę nielicznym i wybranym uczniom. Obecnie między innymi dzięki naszej szkole i kursom dla dzieci, młodzieży i dorosłych, rysunek i malarstwo stało się dostępne dla milionów ludzi na całym świecie. Dla niektórych będzie ono chwilą relaksu, pasją a dla niektórych zawodem. Rysunek i malarstwo mają ogromne zastosowanie w różnych dziedzinach życia, począwszy od architektury, budownictwa, motoryzacji czy też reklamy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Pozostaje nam zaprosić Państwa wraz z dziećmi i życzyć im powodzenia w realizacji swojej pasji, owocnej nauki a przede wszystkim dobrej zabawy.

Kurs rysunku online

Zachęcamy też do śledzenia naszego kanału na Youtube, gdzie publikujemy dla Państwa całkowicie za darmo kursy rysunku online. Kursy dostępne są także na naszej głównej stronie: https://www.sealart.pl/kursy/kursy-online. Prosimy pamiętać jednak, że żaden kurs online nie zastąpi zajęć stacjonarnych.

Galeria prac
Nasze najnowsze prace można podziwiać na naszych mediach społecznościowych, zapraszamy do śledzenia.

Oficjalne kanały:
https://www.facebook.com/SealArtSzkolaRysunku
https://www.instagram.com/sealartszkolarysunku
https://www.youtube.com/user/sealartszkolarysunku

Kanały dla dzieci:
https://www.facebook.com/rysunekdladzieci/
https://www.instagram.com/rysunekdladzieci/
Dowiedz się więcej